Aktualności

Lut 28, 2020

MŚ Dywizji 1B w Spodku – zapraszamy ukraińskich kibiców

Jednym z rywali reprezentacji Рolski podczas zbliżających się MŚ Dywizji 1B w katowickim Spodku będzie reprezentacja Ukrainy. „To znakomita okazja do dopingowania swojej drużyny przez Ukraińców mieszkających i pracujących w regionie” – uważa Konsul Honorowy Ukrainy w Katowicach, dr med. Jarosław Wieczorek.
Zanim na lodowisko wyjadą hokeiści, na chorzowskim Stadionie Śląskie zmierzą się 31 marca w towarzyskim meczu piłkarze Polski i Ukrainy.

„Będziemy mieli doświadczenie, jakim zainteresowaniem ukraińskich kibiców będzie się cieszyło to spotkanie. Oczywiście, trwające kilka dni  MŚ pozwalają łatwiej dostosować swój czas wolny do terminów spotkań. Na pewno barierą nie będą ceny biletów na hokejowy turniej, bo wiem, że są bardzo przystępne” – dodał konsul.
Ukraińcy stanowią największą grupę narodowościową w Polsce, jej liczebność przekracza milion ludzi.

„W naszym regionie szacunki, oparte na ubiegłorocznych badaniach aktywacji telefonów komórkowych, wskazują na ok. 170 tysięcy żyjących tu Ukraińców. Po województwie mazowieckim jest to więc największa liczba” – dodał Jarosław Wieczorek.

„Zapraszamy serdecznie kibiców z Ukrainy i pozostałych krajów uczestniczących w MŚ w Katowicach. Liczymy, że swoim dopingiem dodadzą Oni kolorytu tej najważniejszej w tym roku hokejowej imprezie w Polsce i stworzą wspaniałe widowisko również na trybunach ” – powiedział wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Robert Walczak.

MŚ Dywizji 1B zostaną rozegrane w Katowicach w dniach 27 kwietnia - 3 maja z udziałem reprezentacji Serbii, Litwy, Estonii, Japonii, Ukrainy i Polski. Awans do wyższej dywizji 1А, wywalczy tylko najlepszy zespół turnieju.
Link do biletów: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/hokej/?partner=khuk